Як вести планер? Яку техніку тайм менеджменту обрати? Як зменшити тривогу перед навчальним сезоном? Ці питання неодмінно з’являються напередодні осені у кожного, хто не перестає навчатися та вдосконалювати себе. Наша команда зібрала поради, що допоможуть тобі залишатися в фокусі та структурувати справи без ризику вигоряння.

Back to School: 9 порад для плавної адаптації перед навчальним сезоном

Користуйся ними щоб усунути зайві кроки та розумно використовувати свій час. Планер недатований є корисним інструментом у створення щоденних графіків та пріоритезації завдань. До прикладу: заповни to-do list ввечері, щоб розпочинати новий день зі злагодженими думками.

Як вести планер

 1. Облаштуй комфортне робоче місце.
  Організуй свій робочий простір: відсутність безладу та правило “для кожної речі - своє місце” не менш важливе, ніж зручні меблі та правильне освітлення.
 2. Групуй завдання та виконуй їх по черзі.
  Цей спосіб працює для тих, хто любить робити задачі планомірно та без переключень уваги. Виділи окремі дні або частину для для роботи над одним типом: дослідження, зосередженість над проєктом, практичні таски простіше виконувати не відволікаючись.
 3. Визнач ТОП-3 на щодень.
  Це можуть бути такі прості, але важливі завдання, як вести планер, відповісти на електронні листи та прочитати/переглянути записи з лекцій.
 4. Став перед собою чіткі цілі.
  Постановка конкретних завдань і розуміння їх важливості - ідеальна формула контролю над безкінечним списком справ. Планер недатований допомагає впорядкувати думки та визначити кроки.
 5. Роби замітки від руки.
  Набір тексту на цифровому девайсі має відволікаючі фактори: сповіщення, соціальні мережі, скролінг стрічки новин. В той час як письмо корисне для розвитку творчих здібностей, підвищення концентрації уваги та здатності краще запам’ятовувати інформацію.
 6. Використовуй таймер.
  За умов суворих дедлайнів варто стежити за часом. Вимірюй кількість годин, які ти витрачаєш на певну задачу: це дозволить оцінити майбутній проєкт, а також сфокусуватися. Існує безліч безкоштовних тайм-трекерів: естетичний Pomodoro або класичний Clockify.
 7. Роби паузи.
  Запиняйся коли відчуєш що концентрація знижується - переключися на коротку руханку, прогулянку за перекусом або зроби чаю. Робота непродуктивна, якщо виконувати її без сил.
 8. “Забронюй” час активної роботи.
  Так, спланувати кожну хвилину свого дня неможливо, адже можуть виникнути невідкладні справи. Планер недатований задасть орієнтир для фіксації часу, але не забудь робити перерви, щоб уникнути вигорання.
 9. Дотримуйся режиму.
  Так, ми усі ненавиділи його в дитинстві 😜 Проте для нормального функціонування наше тіло потребує регулярного харчування, достатнього сну та мінімальних фізичних навантажень. Переходь на сторінку з ідеями для self-care рутини щоб зробити відпочинок різноманітнім.

Є безліч способів налаштуватися на чудовий навчальний рік - обирай ті, які найбільше відгукуються. Команда your planner популяризує думку, що ефективне планування може існувати з любов’ю та турботою про себе. Зосереджуйся на головному, став реалістичні цілі та будь лагідною(-им) до себе. Додай новий блокнот та кілька мотиваційних стікерів з промокодом “STUDY” на знижку -15% та підтримуй найціннішу людину в житті - себе 🕊️