Чи бувала у тебе ситуація, коли на початку року ти ставила(-в) ціль читати більше книг, а в грудні розчаровувалась(-вся), що вона не досягнута? Розуміємо тебе і поділяємо ці почуття.💔 “Читати більше книг” — найпопулярніша новорічна обіцянка, яка не завжди виявляється реалістичною. Якщо цьогоріч ти хочеш спробувати іншу стратегію — наша команда зібрала свій досвід і поради книголюбів, що навчать як читати більше та полюбити цей процес. Головне правило: не женися за числом, а спробуй отримати від читання задоволення.

Трекер звичок pdf для книголюбів

 1. Склади список “to read”.
  І розділи його умовно на сезони: до прикладу, книги для саморозвитку можна читати впродовж усього року, а детективи або книжки в стилі dark academy ідеально підійдуть для осені. Читацькі вподобання можуть змінюватися протягом року і це нормально. Будь гнучкою(-им) та адаптовуй список книг під настрій або книжкові новинки.
 2. Пробуй різні формати.
  Іноді буває складно виділити час, щоб читати паперову книжку. Тоді, як читати більше? Спробуй інший спосіб взаємодії з книгою, виконуючи поточні справи: чому б не увімкнути аудіокнигу під час прогулянки або прибирання?
 3. Залиш книгу, яка не для тебе.
  Чи траплялося тобі “застрягти” в середині книги? Більшість книголюбів погодяться, що найкраща річ, яку ти можеш зробити для свого читацького життя — відкласти історію, яка не зацікавила. Так ти звільниш місце для книг які, вірогідно, сподобаються набагато більше. І підживиш свою мотивацію до читання.
 4. Читай кілька книг одночасно.
  Переконайся, що у тебе достатньо привабливих варіантів (дивись в пункт №1 😉). Іноді ми читаємо нон-фікшн/літературу для саморозвитку або щось з психології паралельно з художньою книгою. Це не заважає, адже напрямки книжок різні. А ще великий плюс готового списку в тому, що він усуває втому від прийняття книжкових рішень. 🤓
 5. “Забронюй” читацьку годину в планері.
  Візьми до уваги цю активність, коли плануватимеш наступний тиждень. На старті виділи 30 хвилин для читання перед сном або ж вранці, замість скролінгу новин або соцмереж. Win-win, правда ж? 🙂
 6. Сила маленьких книг.
  Якщо спочатку тобі важко осилити “цеглинку” в 500+ сторінок — почни з лаконічних книжок. Після декількох таких у тебе точно з’явиться відчуття задоволення виконаного та мотивація продовжувати почате.

Трекер звичок pdf для книголюбів

Ми знаємо, як важко знайти час для self-care активностей, як-от читання. Але хочемо поділитися вправою, яка допомогла зрозуміти як читати більше книг у 2024. Основний секрет — регулярність. Заплануй справи на тиждень і подумай, де є вільне “віконце”, а які обов’язки можна делегувати. Завантажуй наш безкоштовний трекер звичок pdf та будь послідовною(-им). Пам’ятай, читання — не лише спосіб гарно провести вечори, воно підживлює розум та наповнює ідеями. Бажаємо затишних читань та захоплюючих історій 📖