Ресурсний стан – це наявність фізичних, інтелектуальних, психоемоційних, душевних сил та енергії для вирішення поточних задач. Це ваш комплексний стан, необхідний у даний момент за даних обставин, щоб ефективно використовувати свої внутрішні і зовнішні ресурси для досягнення бажаної цілі.
Фактично, це вміння бути «тут і зараз», спираючись на реальність та її можливості і вчиняти такі дії, які просувають нас до необхідних результатів.
Ми зібрали 11 порад з того, як берегти свій ресурсний стан:
- Додержання режиму сну. Визначте свій необхідний час на сон та відновлення. Для когось достатньо і шести годин, а для когось дев'ять – це норма. Критерій якості сну: ви легко встаєте з сигналом будильника в рівному емоційному стані. Сон напряму впливає на якість та впорядкованість мислетворчих процесів.
- Харчування. Про це багато пишуть, і є достатньо фахівців, які допоможуть збалансувати раціон таким чином, щоб підтримувати достатню енергію в організмі та обмінні процеси.
- Фізичні навантаження. Мають підходити саме вам та вашому режиму дня. Найпростіше та найдієвіше при великому завантаженні: гуляти на свіжому повітрі ввечері або зранку. За одно можете приділяти цей час родині, спілкуванню з дітьми та своєю половинкою. Спорт має надавати вам енергію, а не виснажувати, тому підберіть саме такі види, які збільшують рівень життєвої енергії в вашому організмі або дають можливість скинути фізично надлишок стресу.
- Інтелектуальні здібності – це не тільки знання та навики у професійній сфері, сюди належить також принцип усвідомленості своїх дій та вміння мислити причино-наслідковими зв'язками та системно (розглядаючи одночасно елементи систем більшого та меншого порядку окремо та в взаємодії з іншими складовими.
- Психоемоційні сили – це наш загальний емоційний стан. Ваші емоції надають вам енергію чи виснажують вас? Сюди належить свідома робота з емоціями, вміння приймати свої емоції та управляти собою в різних емоційних станах. Ви можете почати вести щоденник емоцій або виписувати ваші автоматичні емоційні реакції на життєві події. Усвідомленість автоматичних реакцій дасть вам можливість їх змінити.
- Якщо ви не можете позбавитись високого рівня внутрішнього напруження чи вирішити буденні емоційні ситуації самостійно, звертайтесь за професійною допомогою.
- Не відкладайте внутрішні зміни, бо ваш життєвий результат напряму залежить від вміння бути сконцентрованим на задачах, зберігаючи емоційну легкість та ясність розуму.
- Плануйте свій відпочинок та вихідні таким чином, щоб відновлюватись і фізично, й емоційно. Дослухайтесь до себе та вибирайте саме такі заняття та спілкування з людьми, які наповнять вас енергією.
- Душевні сили полягають у вмінні бути чесним із собою та відповідати собі на ключові питання щодо доцільності наших щоденних дій у контексті загальної карти нашого життя. Чи допомагає це вам та іншим людям реалізовувати свій потенціал на максимум. Ми наповнюємось енергією життя тоді, коли діємо згідно зі своїми базовими принципами та цінностями. Ключем до душевного зрівноваження та балансу між емоціями та думками є медитація, хоча б п'ять хвилин зранку перед початком робочого дня.
Якщо ви поспостерігаєте за собою, то помітите, що для різних робочих ситуацій нам необхідний різний ресурсний стан. Скрізь цей стан буде різний, але важливий для досягнення бажаного результату.
- Опишіть на папері свої ключові ресурсні стани, які необхідні вам протягом робочого часу та приватного життя. Що для них характерно: емоції, дії, думки, комплексні внутрішні стани. Подумайте, що вам допомагає включати ці стани: спокійна дорога на роботу, вранішня пробіжка, кава, введення паролю на робочому комп'ютері, відповіді на листи, книга, музика, розмова з людиною, свіже повітря, спогади, думки про бажані результати тощо.
- Підберіть ключі до ваших ресурсних станів, тренуйте їх щодня, щоб за потреби швидко переключатись з одного стану на інший, зберігаючи енергію на належному рівні. І тоді ви зможете досягнути запланованих цілей та задач.