Організація часу це непросте заняття: часто буває складно оцінити час на виконання щоденних завдань, і досить складно тримати плани в голові - бо є великий ризик щось прогавити або призначити зустрічі чи справи на один і той же час. Саме тому важливо планувати час заздалегідь дуже важливо. Можна застосовувати підхід складання щотижневих або щомісячних розкладів. А можна їх міксувати. Перш, ніж визначити як вести планер, щоб використовувати його максимально ефективно, розглянемо обидва варіанти розворотів.
Як виглядає планер на місяць:
В щомісячний розклад варто додати ключові дати та події, до прикладу: дні народження, важливі дедлайни, робочі та особисті цілі. На даному етапі можна записати їх поверхнево, не деталізуючи. Це дає змогу відслідкувати прогрес та проаналізувати в кінці місяця.
- фокус місяця, за цим підходом, на побудові стратегії.
- плануючи справи на місяць наперед, ти маєш змогу сфокусуватися на високорівневих цілях, не розбиваючи їх на дрібні під-задачі.
- якщо ти працюєш над декількома проектами - можеш визначити та записати очікуваний результат.
Розвороти планувальника на тиждень:
Цей підхід передбачає декомпозицію складних задач на менші частини, які реально виконати за короткий проміжок часу. В такий графік слід включити:
- дати та події, які надто деталізовані для місячного плану, але які потрібно зафіксувати, наприклад, запис на self-care процедури, візит до лікаря, тощо.
- окремі завдання, які потрібно завершити, щоб виконати довгострокову ціль.
Щотижневе планування дозволяє не вигоріти від об’єму роботи та побачити проміжний результат. Дотримуючись щоденного розкладу можна ефективно розподіляти фокус, фізичні та ментальні ресурси.
Поєднання обох підходів створює синергію, адже без бачення довгострокових цілей можна легко загубитися з першочергового шляху, а без щоденного планування легко вигоріти від кількості об’ємних задач. Щоб цей варіант працював, маємо декілька порад:
- на початку кожного місяця необхідно визначити та записати основні цілі;
- щонеділі або щопонеділка оцінити прогрес минулого тижня;
- скоригувати завдання та основі прогресу.
Не менш важливо прислухатися та бути уважним до себе: не варто ставити нереалістичні плани на випадок хвороби або появи термінових задач. Це на дасть опустити руки, якщо щось піде не за планом.
Планувальник на тиждень, місяць і рік від your planner
Ми створюємо планери, які мають естетичний дизайн та продумане наповнення: 190 сторінок кремового паперу з розворотами на місяць і тиждень, трекер звичок, блок листків в крапку та колесо життєвого балансу. Розвороти з мотивуючими цитатами надихатимуть на зміни та нагадуватимуть про важливе. Перевага наших недатованих планерів в тому, що їх можна починати з будь-якої дати та не прив’язуватися до дня тижня. Планувати рутину з планером на місяць легко. Якщо ти щоразу задаєшся питанням як вести планер - радимо прочитати наші інші статті в категорії “Блог”. Там ти знайдеш поради для планування, відновлення ресурсу та корисні списки.