Кожен обирає систему цілей, яка є найбільш комфортною: комусь достатньо купити планер на рік та записати свої плани у вигляді чек-листу, дехто обирає розпланувати календар на 365 днів вперед.

Та є одна проблема з цілями на щорік: в середині року мотивація слабшає. Причиною є те, що зазвичай річні цілі є амбітними та обʼємними. А що, якщо мої цілі на рік розбити на 4 рівні проміжки часу? Цього буде достатньо, щоб сформувати довготривалі звички та досягти результатів. Водночас, 3 місяці – це не так багато, щоб втратити мотивацію.

Сьогодні ми розповімо про квартальну стратегію планування та її переваги. Тож, діставай свій блокнот та роби нотатки - обіцяємо, буде цікаво ☺️

Мої цілі на рік

  • Перевага №1: 3 місяці - оптимальний термін

Новорічні обіцянки легко виконати, якщо вони чітко сформульовані та є актуальними: тому варто не просто купити планер на рік і записати туди бажане, а й регулярно переглядати та вносити корективи відповідно до того, що тобі необхідно саме зараз.

  • Перевага №2: Квартальні цілі = порам року

Така система планування синхронізується з новими сезонами - це надихатиме тебе і дозволить збалансувати навантаження відповідно до часу року. Наприклад, якщо ти відчуваєш значне зниження енергії та сил взимку - ти зможеш запланувати основну частину справ навесні або влітку, а в холодний час року присвятити більшість часу ресурсним активностям.

  • Перевага №3: Будь-які цілі підходять для квартального планування

Особисті, професійні, фінансові цілі вдало працюють за цією системою. Основне правило - не перевантажувати себе намірами. Обери декілька цілей і зосередься на їх реалізації.

Купити планер на рік та розпланувати цілі щоквартально: поради від (Story) Script

  1. “Мої цілі на рік” варто планувати 4 рази на рік: перед кожним новим кварталом планувати наступний.
  2. Стався до цієї активності як до me time: візьми себе на побачення в затишне місце, не поспішай, порефлексуй над твоїми поточними та майбутніми обовʼязками та self-care-активностями, останні теж включи в свій план.
  3. Поруч з кожною метою напиши кроки, які потрібні для її реалізації.
  4. Встановлюй дедлайни: так ти почуватимешся організовано і зменшиш ризик вигоряння через перенесення задач на наступний квартал.

Вибудуй звичку планувати рутину усвідомлено - це продуктивніше та екологічніше по відношенню до себе, ніж жити на автопілоті. Надихайся, романтизуй свою буденність разом зі (Story) Script.