Кількість
|
Вартість
|
||
|
Анотація книги «Тіло веде лік. Як лишити психотравми в минулому»
- ВСЕ, ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО ТРАВМАТИЧНІ РОЗЛАДИ
- 120 ТИЖНІВ У ТОПІ НОНФІКШН-БЕСТСЕЛЕРІВ THE NEW YORK TIMES
Травматичний досвід закарбовується в тілі та змушує людину щоразу наново проживати біль. Доктор Бессел ван дер Колк взяв на себе обов’язок відшукати шляхи звільнення з цієї пастки. Його практичні та теоретичні дослідження психологічної травми безцінні, коли треба перебудувати сприйняття, усвідомити причину страждань, знайти вдалий спосіб лікування й наново пізнати себе.
Ця книжка містить вичерпну інформацію, пов’язану з травмою, висвітлюючи такі різноманітні аспекти:
- відкриття в галузі нейронауки;
- причини травми, закладені у проблемних стосунках;
- наслідки травми,як-от амнезія, дисоціація, депресивні розлади тощо;
- способи лікування, як безмедикаментозні, так і з використанням фармпрепаратів;
- приклади соціальних проєктів, які можуть допомогти повторній адаптації пацієнтів у суспільстві.
Детальніше про книгу
Психічні травми та стрес мають тривалі наслідки, які істотно псують життя та здатні впливати на фізичне самопочуття та здоров’я. Одужанню від емоційних травм, їхній природі, наслідкам та поверненню до здорового життя і присвячена книга «Тіло веде лік. Як лишити психотравми в минулому» професора Бессела Ван дер Колка.
Передумови до написання книги
Автор — американський психіатр голландського походження, письменник та публіцист Бессел Ван дер Колк опублікував понад 150 рецензованих наукових статей та декілька книжок на тему стресу і посттравматичного синдрому. Але саме книгу «Тіло веде лік» Бессел ван дер Колк називає працею усього свого життя. Відтепер купити книгу «Тіло веде лік» можна українською.
Це не просто книга із саморозвитку і самодопомоги чи цікавий нофікшн, а фундаментальна наукова праця, до якої було залучено колег та студентів автора у Центрі Травми. Поєднання досвідів — власного досвіду професора Ван Дер Колка у психіатрії та тисяч його пацієнтів — у травмі та одужанні, допомогло створити потужний посібник із повернення собі — себе. У книзі наведено численні методики, практики та приклади соціальних проєктів, здатних допомогти пацієнтам із психотравмами. Дослідник навчає самопомочі при різноманітних психосоматичних розладах, а також розглядає медикаментозні та психотерапевтичні методи їхнього подолання.
Аспекти, що розкрито у книзі
- Визнання та переосмислення травми, діагностика посттравматичного синдрому. Використаний досвід ветеранів В’єтнамської війни.
- Досягнення нейробіології у галузі лікування психотравм та роль фармакології. Міжособистісна нейробіологія.
- Вплив травми на мозок та нейропластичність. Основи керування стресовою реакцією.
- Тривога, деперсоналізація та застрягання у режимі бий або біжи.
- Алекситимія та неможливість описати власні почуття, дисоціація .
- Повторне переживання травми або ретравматизація, коріння травми у дитинстві. Травматичні стосунки.
- Важливість групової та розмовної терапії при подоланні травматичного досвіду.
При потужному науковому бекґраунді, книга має доступне викладення та розрахована на широке коло читачів. Автор підказує, як викрити причину своїх страждань, знайти спосіб їх подолання та відновити зв’язок із власною свідомістю, тілом та оточенням. Книга поєднує у собі теоретичні знання та практичні вправи, опитування для самоперевірки на предмет стресових розладів. Вона буде корисна як спеціалістам з ментального здоров’я так і просто людям, які б хотіли покращити своє власне. Боротьба з травмою не має проходити наодинці, і книга стане вірним супутником та помічником на шляху одужання.